Китайський кабель провід - технічне випробування

Китайський кабель провід - технічне випробування

29.11.2019 1:01

Все що не робиться - робиться в Китаї, зовсім недавно це був жарт. І думаю багатьом не секрет, що ця тема торкнулася і кабельно-провідникової продукції. На ринках Китайського дроти під кодовою назвою «біметал» повним повно. І ціна цього проводу безпосередньо говорить про якість продукції. Але нам, як людям працюючим в електротехнічній сфері вже оскома беруть від історій про те як погоріла нова проводка в будинку з щойно зробленим ремонтом або як виблискують подовжувачі. Тому було проведено контрольне випробування двох зразків проводу ПВС виробництва України і Китаю. Для тестування були вибрані марки ПВС 2х1, 5.

Результат випробувань наведено нижче:

Однією з основних складових якості проводу є якість струмопровідної жили (далі ТПЖ).

При виготовленні стандартного провода ПВС використовується мідна жила 5-го класу (за ГОСТ 22483-77), цим забезпечується гнучкість дроту при стаціонарної та нестаціонарної прокладки, його цілісність і функціональність при значних механічних навантаженнях таких як вигини і скрутки, не створює труднощів при обробленні і пайку дроти. Мідь завдяки низькому опору забезпечує високу струмопровідність.

1. Матеріал ТПЖ дроти виробництва Китай не визначений, проте за механічними параметрами (відносне подовження нижче норми, тобто ТПЖ рветься і кришиться) і електричним параметрам можна стверджувати, що це ні мідь і не алюміній (питомий електричний опір електротехнічної міді ρcu = 0, 0175 Ом • мм2 / м; алюмінію ρAl = 0,0281 Ом • мм2 / м, матеріал ТПЖ Китай ρ = 0,0644 Ом • мм2 / м)

2. Крім того, виміряний опір ТПЖ проводу ПВС 2х1, 5 виробництва Китай становить: 1 жили - 29,65 Ом / км; 2 жили - 42,96 Ом / км, що перевищує норму (13,3 Ом / км) в 2,2 і в 3,2 рази відповідно.

Тобто, якщо для стандартного провода ПВС 2х1, 5 (R = 13,3 Ом / км при 200С) допустимий номінальний струм навантаження Iном = 16А, а підключається потужність Р = 4,2 кВт, то для проведення ПВС 2х1, 5 виробництва Китай номінальний струм навантаження становит Iном = 4А і підключається потужність 1кВт. Фактично ПВС 2х1, 5 виробництва Китай п опору ТПЖ відповідає стандартному ПВС 2х0, 5.

Враховуючи вище перелічені, викликає величезний сумнів, що при механічних навантаженнях: вигинах і скручуваннях, а також при підключенні потужності 4,2 кВт (тобто при нормальних умовах експлуатації) не виникне відповідно: 1 - короткого замикання або обриву ТПЖ; 2 - перевищення допустимої температури нагрівання дроти, що в кращому разі скоротить термін експлуатації дроту або просто приведе його в непридатність, в гіршому - порушення температурного режиму може призвести до займання.