Вибір кабельної продукції для будівельного об'єкта - велика відповідальність. Адже помилка може призвести до величезних втрат часу і грошей на заміну всієї системи, при виявленні неякісності після запуску, що веде до невиконання термінів та перевищення кошторису. На що ж варто звертати увагу при виборі кабельної продукції?
У першу чергу - це умови виробництва. Багато виробників в списку своїх достоїнств приводять широкий асортимент продукції, що випускається. Але, в більшості випадків, це можна вважати скоріше недоліком. Адже, чим вужча спрямованість виробництва, тим більш якісне і спеціалізоване обладнання може собі дозволити виробник.
Також часто виробники люблять заманювати покупців більш низькою ціною, ніж у конкурентів. Але, приймаючи рішення заощадити, краще спочатку з'ясувати, за рахунок чого знижена ціна. Найчастіше це більш низькооплачувана праця менш кваліфікованих працівників або економія на якості та кількості сировини. Самі розумієте, такий продукт принесе швидше додаткові витрати. Але, можливо, виробник дійсно застосував якесь ноу-хау, що дозволило знизити витрати при збереженні або навіть покращенні якості продукту. Тому перед купівлею кабелю, буде не зайвим вивчити нормативно-технічну документацію, в якій описані основні етапи технологічного процесу, методи контролю та стандарти якості, а також умови зберігання готової продукції. І бажано, щоб ця документація була не просто розроблена фахівцями даного виробника, а ще й підтверджена державним органом контролю якості.
Намагаючись визначити якість обраної продукції, намагайтеся задавати більше запитань виробнику товару, не соромтеся з'ясовувати всі подробиці які вас цікавлять. Гідному виробнику нема чого приховувати і він охоче надасть всю необхідну покупцеві інформацію.
На жаль, більшість заводів колишнього СНД, а також Туреччини не завжди дотримуються стандартів при виготовленні кабелю. Основна "хитрість" - занижується перетин струмопровідної жили. І іноді значно. Нам зустрічалися зразки кабелю з маркуванням перетину 1,5 мм. кв., а реально перетин становив 0,8 мм. кв.
Зустрічається також кабель із заниженою товщиною оболонки або в оболонці з низькоякісного матеріалу, що зменшує термін служби кабелю.
На ринках України можна зустріти китайський кабель з алюмінію, покритого міддю (продається як мідний і має маркування на кирилиці). Такий кабель перевірити легко: зріз струмопровідної жили на кабелі відсвічує білим кольором - алюмінієм.
Деякі виробники для зменшення собівартості використовують неякісну мідь або алюміній. У таких кабелів термін служби і струмопровідність жили значно нижча. Перевірити якість металу струмопровідної жили можна таким чином: спробуйте кілька разів зігнути і випрямити кабель. На заводах така перевірка робиться на спеціальному згинальному пристрої під певним радіусом згину. Тому у Вас кількість вигинів до зламу буде, скоріше всього менше, ніж передбачено стандартом. Але в будь-якому випадку, алюміній повинен витримати як мінімум 7-8 вигинів, а мідь - 30-40;
кабель з якісної міді або алюмінію повинен легко гнутися і не пружинити;
мідна або алюмінієва жила на щойно зачищеному кабелі повинна мати яскравий (відблиски) колір. Якщо жила неоднорідна за кольором і має темні плями - це не електротехнічна мідь (алюміній).