В останні роки удосконалюються комп'ютерні системи в десятки разів, швидкими темпами розвиваються системи оповіщення та сигналізації. Виникає питання: «Яку сучасну будівлю подумки можна уявити без телефонних, телевізійних чи електричних проводів?» Для всіх сучасних кабельних систем потрібні прості в монтажі та надійні в обслуговуванні комплексні системи для прокладки кабелів. Складно уявити на які «джунглі» будуть схожі офіси, квартири, якщо телефоніст, пожежник, електрик, ІТ-спеціаліст будуть протягувати дроти, як їм зручно.
До цих пір гірлянди у вигляді різнокольорових клубків з проводів можна побачити в багатьох старих будинках, але ж таке видовище приносить масу естетичних і практичних незручностей. Після створення сучасних систем для прокладки кабелів, ситуація в під'їздах покращилася, але не скрізь.
Класифікація систем для прокладки кабелю.
За своїм функціональним призначенням усі СПК діляться на 4 великі класи:
- для прихованої проводки;
- для прокладки кабелю на великі відстані;
- для відкритої проводки;
- для агресивного навколишнього середовища.
Сучасні СПК складаються з різних елементів, які умовно поділяються на такі основні групи:
кабельні лотки;
металеві труби і труби пнт (поліетилен низького тиску);
кабель-канали;
кріпильні деталі;
перфоровані короби;
відгалужувальні коробки;
захисні, з'єднувальні та торцеві елементи;
інші комплектуючі і монтажні вироби.
Як виглядають сучасні системи для прокладки кабелю?
СПК - (сучасна система для прокладки кабелю) - це інтегрована система, легко модифікується, призначена для найбільш безпечного, надійного і взагалі раціонального прокладання кабелів в різних мережах.
Застосування систем для прокладки кабелів
Якщо відстані для протяжки кабелю досить велика, то доцільніше застосовувати металеві труби, в тому числі і виготовлені з перфорованої сталі з метою полегшення конструкції.
Виготовлений з пластику кабель-канал застосовують у побутових умовах. У книгах такий канал ще називають - коробом. Кабель-канал має різні конструктивні розміри і призначення в залежності від виробника. Головне призначення будь-якого кабель-каналу - забезпечення безпеки в приміщенні шляхом роздільного, акуратного укладання в одному електротехнічному кабель-каналі кабелів для комп'ютерних, телекомунікаційних та інших систем і мереж.
У разі прихованої проводки найчастіше використовують спеціальні гнучкі гофровані труби. Їх перевага полягає в тому, що такі труби легко приймають ту ж форму, що й сама лінія прокладки кабелю. В деяких випадках при прихованій проводці використовують також двостінні пластикові труби або жорсткі труби пнт.
На станціях опріснення води, в портах, на підприємствах з виготовлення хімічних продуктів, тобто в умовах агресивного середовища або великій вологості, для кабельної проводки застосовують спеціальні пластикові кабельні лотки, які характеризуються здатністю витримувати великі механічні навантаження і високою стійкістю до корозії.
Основні вимоги до якісних, сучасних СПК?
Звичайно не можна забувати про такі важливі параметри як, надійний захист від вологи, легкість монтажу, висока стійкість до загоряння без виділення задушливих газів, гігієнічність, економічність, екологічність, ударостійкість і гідний зовнішній вигляд.
Через урбанізації великих просторів, нестачі та економії місць у будинках, сьогодні споживачі СПК особливу увагу приділяють до гнучкості конструкцій. Будь-який елемент кабель-каналу, повинен бути в першу чергу - легко замінним. А будь-яка трансформація, нарощування, розширення кабельної системи має легко і швидко проводитися. Не викликаючи у монтажників кабельних систем труднощі і думки з переміни початкового базового рішенням в цілому.
Висловлюємо свою подяку нашим партнерам: http://autotest.kiev.ua/