Сучасні системи прокладки кабелю вирішують повний комплекс завдань, пов'язаних з монтажем кабельних систем. Різні типи пристроїв, представлені в даному розділі, призначені для забезпечення безпеки і захисту кабелів від механічних пошкоджень, негативного впливу навколишнього середовища, надійної фіксації і підтримки кручений пари, оптоволокна, силових та інших видів кабелів.

Системи прокладки і монтажу кабелю на сьогоднішній день представлені такими групами:

- канал пластиковий;

- лоток металевий та кріплення;

- металорукав;

- труба гладка.

- труба гофорована.

Кожна з представлених різновидів СПК має свої переваги і функціональні особливості. Залежно від умов, в яких проводиться кабельний монтаж, визначається і тип системи прокладки. Відповідно до вибору СПК вирішується і питання кабель прокладка ціна, оскільки вартість різних систем може істотно відрізнятися, так само як і ресурси, необхідні для реалізації проекту.

Якщо необхідно провести лінію кабелю всередині житлових або офісних приміщень, найкраще купити кабельний канал. Даний тип СПК є пластикове виріб з П-образним профілем. Канал за допомогою шурупів прикріплюється до підлоги або стіни відкритою частиною вгору, всередині нього прокладається кабель, після чого його закривають спеціальною кришкою, яка щільно фіксується завдяки спеціальним виступам. Кабель, прокладка якого здійснюється за допомогою кабель-каналу, надійно захищений від пошкоджень механічного характеру. Крім того, кабельний канал забезпечує високий рівень пожежної безпеки. Важливою перевагою цього типу СПК є можливість вибрати дизайн виробу, який гармонійно впишеться в будь-який інтер'єр. Купуючи кабель-канал, необхідно відразу купити розетки і вимикачі, а також інші електроустановочні компоненти. Однак доступні також і вироби, в які спочатку інтегровані ці елементи.

Кабельні лотки відрізняються від кабель-каналів, перш за все, тим, що вони виготовлені з металу - оцинкованої сталі. Вони також мають П-подібний профіль і кришку, яка прикриває прокладений всередині кабель. Монтаж кабельних лотків - це досить трудомістка процедура, однак в результаті цей тип СПК забезпечує підвищену безпеку кабельних ліній при прокладці настінному, стельовому і інших видах монтажу. Прокладання кабельних лотків передбачає можливість використання декількох типів кабелів (кручена пара, силові кабелі, оптичний кабель і т. Д.) - при цьому можна розділити їх за допомогою спеціальних перегородок всередині лотка. Існують також типи кабельних лотків, виконані у вигляді сіток зі сталі, покритої шаром цинку. Перевагою таких систем прокладки є простота адаптації траси в процесі монтажу.

Гофротруба - це різновид СПК, за допомогою якого здійснюється прокладка кабелю кручена пара і інших видів кабелів всередині будівель. Прокладка гофротруби забезпечує захист кабелів від механічних пошкоджень і від небажаних впливів навколишнього середовища. Однак на відкритому повітрі прямі сонячні промені можуть зашкодити таку трубу. Кріплення гофротруби є спеціальною перфоленту або кліпси, зафіксовані на стінах.

Щоб прокладка кручений пари на відкритому повітрі була максимально безпечною, використовується металлорукав - свого роду аналог гофрованої труби, матеріалом для якого служить не ПВХ, а сталеві стрічки. Металорукав об'єднує в собі такі властивості, як гнучкість і висока міцність. Він забезпечує безпеку кабелю перед механічними діями і захищає його від негативного впливу прямих сонячних променів. 

Купити системи прокладки кабелю в Вінниці можна в н сайті або нашому складі за адресою: м.Вінниця, вул. Зулінского, 30