Поради електрика

Поради електрика

29.11.2019 1:02

Через декілька місяців, як правило це 2-3, після установки нових автоматів, ПЗВ і т.п. потрібно провести профілактику виконаних робіт. Для цього найкраще запросити електрика, але якщо Ви маєте деякий досвід роботи з електроприладами і необхідний інструмент то можете виконати цю роботу самостійно пам’ятаючи про правила безпеки.

Для цього Вам необхідно:

1. Відчинити електрошафу і підтягнути всі гвинтові контакти на клемних колодках, автоматах, і т.д. Враховуючи, що алюмінієвий чи мідний провідники під дією гвинтів з часом розплющуються, слабшає контакт, провід починає грітися аж до перегорання.

2. Якщо при включенні якогось електроприладу у Вашій електромережі різко падає напруга - скоріш за все десь дуже поганий контакт. Для початку перевірте клеми на вході: електрощит на сходовій клітці або в самій квартирі. Якщо Ви побачите, що контакти нагрілися до червоного (малинового) кольору або відчуєте стійкий запах паленого пластика - терміново викликайте аварійку. І обов'язково відключіть всі електроприлади, тому що можливо обгорання нуля і кидок напруги до 300-360В. І тоді прощавай телевізор, холодильник і т.п.

3. З'єднувати мідний і алюмінієвий кабель потрібно тільки через клемник, таким чином, щоб алюміній не стикався з міддю. Це відбувається тому, що в місці зіткнення алюмінію і міді з часом опір току зростає. В результаті, місце з'єднання дуже сильно нагрівається, кабель руйнується, виникає коротке замикання, а в гіршому варіанті - пожежа.

4. На алюмінієвому провіднику буквально за долі секунди утворюється шар оксиду, який погіршує контакт. Для товстих алюмінієвих кабелів з метою зняття оксиду застосовується спеціальна паста, що складається з вазеліну з кремнієм. Кристали кремнію знімають оксиди, а вазелін герметизує місце з'єднання від проникнення повітря та води. Для тонких алюмінієвих провідників, що застосовуються для розводки по будинку, використовуються швидкозажимні клемники.

5. Вимикач освітлення повинен розривати тільки фазний провідник і ні в якому разі не нуль. Тому в коробці під вимикачем повинен бути тільки один фазний провід, що йде від щитка. Всі інші дроти в коробці під вимикачем повинні йти до світильника. Зазвичай це 1-2 дроти: відповідно для одно-або двох-клавішного вимикача.

6. Якщо Ваші вимикачі мають неонове підсвічування, то використовувати енергозберігаючі лампи не рекомендується. Справа в тому, що навіть при вимкненому освітленні неонова лампочка у вимикачі пропускає невеликі струми, в результаті чого "економка" буде мерехтіти. Що неприємно для очей і приводить до прискореного виходу лампи з ладу.

7. У нашій країні не бажано експлуатувати прилади, зроблені для країн Європи. В Україну, як і в більшості країн колишнього СНД, загальноприйнятою нормою вважається відхилення напруга в мережі на 10% від 220В (в більшу або меншу сторони). Європейський стандарт не має такого розкиду. Але вже якщо купили європейську техніку - тоді не пошкодуйте грошей на стабілізатор.

8. Пам'ятайте, "нормальна" по наших мірках напруга в 198В або 242В реально скорочує термін служби побутових приладів приблизно на 5-10% (чим більше електроніки в пристрої - тим більше знос). А ось напруга, яка виходить за вказані межі - призводить до підвищеного зносу устаткування вже в рази.

9. При відключенні електроенергії пройдіться і відключіть всі споживачі електроенергії: холодильник, пральну машину, праску, електрочайник і т.п., тому, що при такому ж раптовому включенню електроенергії пускові струми вашого обладнання можуть перевантажити Вашу електромережу.

10. Пам’ятайте, що автоматичні вимикачі призначенні для захисту кабелю - а не обладнання!. Тому, номінал такого вимикача підбирається виходячи з перетину дроту, а не від потужності устаткування.