Термоелектродний і компенсаційний кабель Eltron (Польща)

Дізнатись ціни


Характеристики

Компенсаційний і термоелектродний (подовжувальний) кабель виробництва Eltron-Kabel (Польща) — електротехнічний товар з унікальними споживчими властивостями, що користується на ринку України високим попитом. Сьогодні ми пропонуємо найкраще в Україні співвідношення ціна / якість на нього.

Перевагою також є короткий термін поставки кабелю будь-якої конфігурації під замовлення. При стандартному терміні поставки компенсаційного і термокабелю від європейських виробників у 8-12 тижнів ми пропонуємо поставку протягом від 4-х до 6-ти тижнів і за конкурентноздатною ціною.

Типи кабелю: NiCr/Ni, Fe/CuNi, PtRh / Pt, KX (ТХА), KCA і KCB, JX (ТЖК), EX (ТХКн), RCA/RCB (ТПП 13%), SCA/SCB ( ТПП 10%), TX (ТМК), NX (ТНН), BC (ТПР).

Призначення та особливості

Вимірювання температури за допомогою термопар — один з основних засобів теплового контролю, що використовується в різних галузях виробництва — енергетиці, нафтопереробці, металургії, нафтохімії та багатьох інших.

Термопари широко застосовують для вимірювання температури різних об'єктів, а також у автоматизованих системах керування і контролю.

Термоелектродний кабель (подовжувальний або Extension cable) і компенсаційний кабель (Compensaiting cable) призначені для підключення термопар до електронних приладів вимірювання температури (вторинниих перетворювачів). Термоелектродний кабель також використовується для подовження термопар і перенесення вільних кінців термоелектродів у зону з постійною температурою.

Термопари знаходяться, як правило, на певній відстані від електронних приладів, до яких підключаються, і для передачі сигналів вимірювання температури (термо-ЕРС) від термопари до вимірювальних приладів необхідний виключно термоелектродний або компенсаційний кабель з такими ж характеристиками термо-ЕРС як і термоелектроди термопари. Для цього жили термоелектродного і компенсаційного кабелів виготовляються зі спеціальних металевих сплавів з такими ж характеристиками термо-ЕРС як і термопара. Матеріали жил поділюються на термоелектродні та компенсаційні, звідси і назва різновидів кабелю для підключення термопар.

Відмінність термоелектродних і компенсаційних кабелів

Термоелектродні кабелі (подовжувальні або Extension cables) виготовляються з тих же металевих сплавів, що і термоелемент термопари, і дозволяють досягти найвищої точності термовимірювальної системи (клас точності 1). Компенсаційні кабелі (Compensaiting cables), порівняно з термоелектричними, виготовляються з менш дорогих металевих сплавів, що знижує їх вартість, але зменшує точність термовимірювальної системи (клас точності 2). При цьому номінальні статичні характеристики термо-ЕРС у термоелектродного і компенсаційного кабелю одного типу абсолютно ідентичні. Згідно до стандарту IEC 584-3 у позначенні термокабелю після вказівки типу термопари додається символ X (eXtension cable). Наприклад, для термопари типу K (ТХА) подовжувач матиме позначення KX. У позначенні компенсаційного кабелю після вказівки типу термопари додається символ С (Compensaiting cable) і варіант виконання A або B (також відповідно до стандарту IEC 584-3). Наприклад, для тієї ж термопари типу K (ТХА), компенсаційний кабель матиме позначення KCA або KCB (відміна поповнень полягає в похибці вимірювання).

Німецькі сплави електродного і компенсаційного кабелю і точність Термовимірювальними системи

Термоелектродний і компенсаційний кабель Eltron виготовляється з якісних сплавів німецького виробництва за стандартами IEC 584-3 або DIN EN 60584-3 і тому має найменшу похибку термо-ЕРС і, як наслідок, найвищу точність для термовимірювальних систем. Враховуючи високу якість і конкурентоспроможні ціни, термоелектричні і компенсаційні кабелі Eltron використовуються в системах виміру температури компанії Siemens, Schneider Electric, Lumel, Limatherm, а також на вітчизняному обладнанні в нафтогазовій промисловості, на хімвиробництві, в металургії, скляній промисловості та енергетиці.

Типи термопар, термоелектродного і компенсаційного кабелю за IEC 584

Типи термопар залежно від сплавів металів і термо-ЕРС можуть бути такі: K (ТХА), J (ТЖК), E (ТХКн), R / S (ТПП), N (ТНН) та інші (див. таблицю нижче). Необхідно підбирати термоелектродний і компенсаційний кабель відповідно до типу термопари, тобто з ідентичними характеристиками термо-ЕРС, а також враховувати клас точності термовимірювальної системи. Наприклад, для термопари типу К або ТХА необхідно використовувати термоелектродний кабель KX з таких само сплавів, як і термопара (NiCr для жили «+»; і NiAl для жили "-") з класом точності 1 (±1,5°С); або компенсаційний кабель KCA з альтернативних сплавів (Fe для жили "+" і CuNi для жили "-") з класом точності 2 (± 2,5С °). При обранні термоелектродного і компенсаційного кабелю обов'язково перевірте відповідність типу термопари і кабелю.

Нормативні статичні характеристики термо-ЕРС за IEC 584-1 дорівнюють значенням термо-ЕРС за ГОСТ 8.585, а також згідно з ГОСТ 8.585 гармонізовані вітчизняні позначення типів термопар (ТХА, ТЖК, ТПП і т.д.) з міжнародними позначеннями (K, J, RC / SC і т.д.). Виходячи з цього, для вітчизняних термопар підходить термоелектродний і компенсаційний кабель за стандартом IEC 584-3 з високоякісних металевих сплавів, які дозволяють отримати найвищу точність термовимірювальними системи.

Тип термопари за IEC 584-1Тип термопари за ГОСТ 8.585Тип кабелю Eltron по IEC 584-3МатеріалКольоровий код
Компенсаційний (клас точності 2)Термоелектричний (клас точності 1)Жила «+»Жила «-»Iec 60584
ДоТХА-KXNiCrNiAlзелений
KCA-Fe410Alloy
KCB-CuCuNi
JТЖК-JXIronCuprothal JXчорний
NTHHNC-CuCuprothal NXрожевий
-NXNicrosil NPXNisil NNX
Pt-10RhТПП (13%)RCA / SCA-CuCoprothal SXпомаранчевий
Pt-13RhТПП (10%)RCB / SCB-
TТMК-TXCoprothal TXкоричневий
BТПРBC-Cuсірий
EТХКн-EXThermothal EPXCoprothal ENXфіолетовий

Ізоляція і конструкція термоелектродного та компенсаційного кабелю

Компенсаційний і термоелектродний кабель використовується в галузях, пов'язаних з нагріванням і агресивними середовищами. Тому ізоляція цих кабелів, крім стійкості до високих температур, повинна мати стійкість до дії хімічних речовин і бути міцною до механічних пошкоджень. Для цього використовується ізоляція з таких матеріалів:

  • високотемпературний ПВХ — до +105°С;
  • високотемпературний силікон — до + 200°С, без галогенів;
  • вогнетривкий силікон — до +950°С, без галогенів;
  • скловолокно — до + 400°С, негорюча ізоляція;
  • жароміцне скловолокно — до +600°С, негорюча ізоляція;
  • Тефлон PFA, MFA, FEP, PTFE — стійкий до бензину, нафти, сірчаної кислоти, луги, промисловим масел, сонячного випромінювання, вологи, механічних пошкоджень і працює в температурному діапазоні -200… +260°С.

Кабель поставляється в оплітці з лудженої міді або нержавіючої сталі, а також в екрані з алюмінієвої фольги з мідною жилою. Обшивка може бути, як зовнішньою, так і під оболонкою кабелю. Рекомендуємо використовувати кабель в оплітці з лудженого мідного дроту або нержавіючої сталі, що виключить вплив електромагнітного випромінювання на точність термовимірювальної системи і додатково захистить кабель від механічних впливів в складних промислових умовах.

 

Як замовити термоелектродний або компенсаційний кабель - система позначень

Для замовлення термоелектродного або компенсаційного кабелю необхідно вказати наведені нижче параметри або повідомити про маркування аналога іншого виробника. Параметри в позначенні кабелю повинні вказуватися по порядку від жили до зовнішньої оболонки кабелю:

Тип кабелю по IEC 584-3 та його відповідність для термопар за ГОСТ 5.585: 
1. термоелектродний (подовжувальний або Extension cable, клас точності 1) — KX (підходить для ТХА), LX (DIN 43710, Fe-CuNi), JX (підходить для ТЖК), EX (підходить для ТХКн), TX (підходить для ТМК), NX (підходить для ТНН). 
2. або компенсаційний кабель (Compensaiting cable, клас точності 2) — KCA або KCB (підходить для ТХА), RCA/SCA або RCB/SCB (підходить для ТПП), BC (підходить для ТПР).

Матеріали ізоляції: 
Yc - ПВХ до + 105°С; 
Si - силікон до + 200°С, без галогенів; 
F - тефлон FEP, MFA, PFA або PTFE до +260°С. Ізоляція стійка до агресивних середовищ, не займиста). Рекомендуємо FEP за оптимальною ціною до 200°С. 
YC - скловолокно до +400°С, не горить; 
YCt - жароміцна склонитка до + 600°С, не горить.

 Екран: 
ek - оплітка з лудженої міді; 
u - з алюмінієвої фольги з мідною жилою; 
ekf - оплітка з нержавіючої сталі. 
Екран може бути розташованим як під внутрішньою оболонкою кабелю, так і зовні.

Матеріал оболонки — позначення аналогічні матеріалами ізоляції

Кількість пар провідників (жил): від 1x2 до 25x2. Перетин: 0,22 мм, 0,5 мм, 0.75 мм, 1,00 мм, 1,5 мм. Наприклад, 4x2x1,5мм (чотири пари перетином 1,5 мм²;)

Контрольні жили. За необхідності можна замовити контрольні мідні жили або жили з лудженої міді у складі компенсаційного кабелю. Для цього вкажіть їх кількість, перетин та ізоляцію.

Приклади позначення кабелю:

KCA-YcLYcek 4x2x1,5 — компенсаційний кабель KCA для термопари типу K (ТХА), ізоляція з ПВХ (Yc), гнучкий кабель (L), оболонка з ПВХ (Yc) і зовнішній екран з лудженої міді (ek), 4 пари перетином 1,5мм² (тобто 8 жил).

JX-F (PFA) LekF (PFA) 12x2x0,75 + liFCYF 14x1,5 — термоелектричний кабель JX для термопари типу J (ТЖК), ізоляція з тефлону PFA , гнучкий кабель (L), внутрішній екран з лудженої міді (ek) і зовнішня оболонка з тефлону PFA, 12 пар перетином 0,75мм² (тобто 24 жили) +14 контрольних жил з лудженої міді перетином 1,5мм² в ізоляції з тефлону FEP.